Questo sito usa cookie per fornirti un'esperienza migliore. Proseguendo la navigazione accetti l'utilizzo dei cookie da parte nostra OK

Ambasciatore

 

Ambasciatore

CURRICULUM VITAE
Pierfrancesco SACCO


Rođen u Rimu 17. svibnja 1965. Sveučilište u Rimu: diplomirani pravnik, 18. prosinca 1987.

Nakon položenog ispita na natječaju imenovan volonterom u diplomatskoj službi, 15. veljače 1990. Tečaj profesionalnog usavršavanja u Diplomatskom Institutu, 15. veljače – 15. studenog 1990.

Tajnik izaslanstva, 15. studenog 1990. U tajništvu Opće uprave za političke poslove, 16. studeni 1990. U VIII. uredu Opće uprave za političke poslove, 10. kolovoza 1992. Prvi vice konzul u Sao Paolo, 14. svibnja 1993.

Prvi tajnik izaslanstva, 15. kolovoza 1994. Potvrđen u istom sjedištu na dužnost zamjenika konzula, 1. siječnja 1995. Prvi gospodarski tajnik u Budimpešti, 6. listopada 1997.

Savjetnik izaslanstva, 2. srpnja 2000. Potvrđen u Budimpešti na dužnost gospodarskog savjetnika, 19. listopada 2000. U Službi za tisak i informiranje, I. ured, 15. svibnja 2001.
Zadužen za obnašanje dužnosti voditelja I. ureda Službe za tisak i informiranje, 1. lipnja 2001. Od prosinca 2001. do lipnja 2002. pohađa u Diplomatskom Institutu tečaj profesionalnog usavršavanja za Savjetnike izaslanstva.< Zadužen za obnašanje dužnosti voditelja IV. ureda Opće uprave za europske integracije, 4. studeni 2002. Gospodarski savjetnik u Madridu, 2. veljače 2004.

Savjetnik Veleposlanstva, 2. srpnja 2004. Potvrđen u Madridu na dužnost Prvog gospodarskog savjetnika, 6. rujna 2004. Voditelj I. ureda Opće uprave suradnje za razvoj, 21. srpnja 2008. Voditelj VIII. ureda Opće uprave suradnje za razvoj, 16. prosinca 2010.

Opunomoćeni Ministar, 2. siječnja 2011. Od 21. ožujka 2011. obnaša također dužnost zamjenika središnjeg direktora/zamjenik generalnog direktora za opće i administrativne poslove suradnje. Voditelj jedinice za analizu, planiranje i povijesno-diplomatsku
dokumentaciju Općeg Tajništva, 1. rujna 2011. Šef stalnog predstavništva pri Organizaciji Ujedinjenih Naroda u Rimu, s titulom i činom Veleposlanika, 2. ožujka 2015. Od 24. travnja 2019. izravno odgovoran Šefu Diplomatskog protokola Republike.

Odličje: “Cavaliere Ufficiale” Reda zasluge Republike, 2006.


30